Інформаційна агенція «Інтерфакс-Україна» анонсувала і скасувала прес-конференцію екс-редакторки російського “Первого канала” Марини Овсяннікової. Про це повідомляє сайт агенції.

Анонс з’явився на сайті вранці вівторка, 31 травня. За кілька годин захід скасували.

Зауважимо, що після повідомлення про приїзд Овсяннікової на нього вкрай критично відреагували багато діячів. Зокрема, депутатка Київради Аліна Михайлова виступила з погрозами і на адресу агенції, і генпрокурорки Венедіктової, і СБУ.

«Шановні журналісти, якщо хто-небудь захоче дати слово Овсянніковій чи запросити до свого ефіру – небайдужі громадяни розцінять вас як пособників пропагандистів. З усіма відповідними наслідками. Як працює російська пропаганда, вашу мать? Саме так вона і працює: запускає своїх агентів у наш інфопростір, замилює очі українцям, змушує толерувати росіян, а далі – толерувати їхні танки» — написала вона.

Журналіст-розслідувач Данило Мокрик написав у Фб, що Овсяннікову слід судити, а не водити на конференції.

Яка, нафіг, пресуха “журналістки”, яка 8 років продукувала україноненависницьку пропаганду? Саме ту пропаганду, яку в новому незалежному звіті фахівців від New Lines Institute з геноциду називають повноцінним спонуканням до геноциду і одним з головних факторів, через які ми зараз маємо Бучу, Маріуполь та все інше. Її судити треба, а не слово давати” — написав він.

Крістіна Бердинських, журналіст НВ, у своєму ФБ також розкритикувала приїзд Овсяннікової. У коментарях її підтримали багато людей.

Аналогічну позицію зайняли і директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк та екс-радниця міністра культури та інформполітики Ірина Подоляк.

Марина Овсяннікова — колишня редакторка російського “Первого канала”, яка 14 березня влаштувала нібито демарш під час прямого ефіру новин. Вони вибігла в студію, де йшла трансляція, з антивоєнним плакатом.

Овсяннікову після цього не засудили, і навіть дозволили виїхати з росії в Європу, де та стала ледь не символом боротьби з роспропагандою. Багато українців вважають, що історія Овсяннікової це спецоперація — адже ефіри новин в росії йдуть в запису, а справжніх дисидентів з країни випускають вкрай рідко.

Фото: Фейсбук