Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

За його словами, ці працівники є критично важливими, адже аварійні бригади відновлюють телеком-інфраструктуру. Таким чином українці мають інтернет та мобільний зв’язок попри знеструмлення через російські атаки.

“Забезпечити українців стабільним звʼязком та інтернетом під час війни — наш пріоритет. Для цього потрібні люди, які живитимуть генератори, замінюватимуть акумулятори на станціях та оперативно відновлюватимуть звʼязок після чергових російських обстрілів енергетичної інфраструктури”, – додали у Мінцифри.

Однак для того, щоб мати змогу забронювати працівників на 100%, ці компанії мають відповідати таким вимогам.

Мобільні оператори та інтернет-провайдери мають виконати такі умови:

  • мати статус критично важливого підприємства;
  • виконати вимоги НЦУ;
  • мати прибуток 200+ мільйонів гривень на місяць.
  • працівники повинні працювати на повній зайнятості не менше 4 місяців.

Економічне бронювання в Україні: деталі 

На сьогодні у Верховній Раді зареєстровано одразу два законопроєкти з економічного бронювання працівників. Перший проєкт закону передбачає бронювання спеціалістів за сплату підвищеного військового збору — 20 400 грн в місяць, другий — регламентує можливість забронювати ФОПа, зареєстрованого не пізніше ніж за 6 місяців до набрання чинності цим законом з доходом вище 60 тисяч гривень.

Народний депутат Вадим Галайчук зазначив, що ухвалення цього закону зможе приносити до бюджету України 40-45 млн гривень щомісяця, що було б дуже доречно для фінансування мобілізації.

Попри це, у парламенті до цієї ініціативи ставляться скептично: голова ВРУ Руслан Стефанчук зазначив, що не знає, чи підтримають ці законопроєкти на Погоджувальній раді.