Про це в ефірі телеканалу «Київ24» повідомив військовослужбовець ЗСУ та експерт з безпілотних літальних апаратів Юрій Касьянов.

За його словами, такі двигуни для безпілотників продаються у вільному продажу у світі. Вони коштують від 12 тисяч доларів та вище.

«Іранці спробували додати швидкості своїм шахедам за допомогою турбореактивного двигуна двоконтурного. Такі двигуни для таких безпілотників продаються у вільному продажу у світі. Вони коштують десь від 12 тисяч доларів та вище. Тобто, це зовсім недорога штука. Їх виготовляють і в Європі, і у Сполучених Штатах, і у Китаї. Тобто їх й купити, їх можна освоїти, створити виробництво – в Ірані це без проблем, вони роблять і складніші двигуни, але й навіть в Україні такі двигуни роблять наші умільці та ставлять на безпілотники. Тобто це цілком логічне рішення для того, щоб долати систему ППО. Саме мобільні групи, озброєні стрілецькою зброєю, озброєні кулеметами, їм буде набагато складніше збити такий безпілотник, який буде літати ще бистріше. Йому це додасть як мінімум на 100 км/год. більше швидкості й таку ціль буде ще важче збити стрілецькою зброєю. Буде легше збити з ПЗРК, але знову ж, треба добре знати цю техніку, щоб було гарне наведення для збиття цих дронів», – пояснив Касьянов.

За його словами, нові дрони «Shahed-238» можуть використовуватися для доставки боєприпасів, а також для розвідки та координації вогню.