Про це стало відомо з трансляції голосування в Палаті представників.

У суботу, 20 квітня 2024 року, палата представників конгресу США провела історичне голосування, під час якого погодила пакет допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню у розмірі 95 млрд доларів.

Пакет військової допомоги Ізраїлю: міцне посилення обороноздатності та гумдопомога

Пакет передбачає витрати американського бюджету на рівні 26,4 мільярда доларів. Ці кошти призначені для підтримки ізраїльських “зусиль із захисту від Ірану та його проксі, а також для відшкодування військових операцій США у відповідь на нещодавні атаки”.

Фінансування включає 4 мільярди доларів на системи протиракетної оборони “Залізний купол” і “Праща Давида” та 1,2 мільярда доларів на систему оборони “Залізний промінь”, яка протидіє ракетам малої дальності та мінометним загрозам.

Ще 4,4 мільярда доларів витратять на закупівлю оборонних товарів і послуг, що надаються Ізраїлю, і 3,5 мільярда доларів – на закупівлю передових систем озброєнь та інших предметів через Програму зовнішнього військового фінансування.

Документ також передбачає 9,2 мільярда доларів гуманітарної допомоги для населення – невідкладні постачання харчів, забезпечення житлом та базовими послугами.

Військова допомога Тайваню і країнам регіону для протидії Китаю

Окремий законопроєкт передбачає витрати на рівні 8,1 мільярда доларів на протидію діям Китаю в Індійсько-Тихоокеанському регіоні. Ці кошти зокрема підуть на розвиток інфраструктури підводних човнів (3,3 мільярда доларів), військове фінансування Тайваню та інших ключових союзників США в регіоні (2 мільярди доларів), поповнення оборонних засобів і послуг, що надаються Тайваню та регіональним партнерам (1,9 мільярда доларів).

Заборона TikTok у США в одному пакеті із санкційним тиском на РФ

Палата представників США також схвалила законопроєкт, який, серед іншого, передбачає можливість заборони TikTok в Штатах. Тепер документ має підтримати Сенат, а потім підписати президент США.

Раніше подібний законопроєкт намагалися проголосувати у Сенаті, але безрезультатно.

Тепер шанси більші, оскільки заборону TikTok внесли в один законопроєкт із санкціями проти Ірану та Росії. Президент США Джо Байден вже пообіцяв підписати його у разі схвалення Конгресом.

При голосуванні за допомогу Україні — відхилено усі правки

Також, історичним рішенням стало ухвалення пакета допомоги для України без жодної антиукраїнської правки. Так, Палата представників Конгресу США відхилила всі чотири поправки до проєкту.

Зрештою, законопроєкт про допомогу Україні підтримала більшість конгресменів. “За” проголосували 311 конгресменів, проти – 112.

Детально про новий ухвалений пакет допомоги Україні читайте в матеріалі КИЇВ24.