Ця інформація випливає із поіменного голосування за 86 питання порядку денного чергової сесії Київради.
Так, товариству з обмеженою віжповідальністю “Грааль” поновили договір оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-готельного комплексу на вулиці Хрещатик, 5, що за готелем “Дніпро”.
Крім того, ТОВ “Грааль” передали в 5-річну оренду земельну ділянку за адресою вулиця Михайла Грушевського 4Б. І також для будівництва та обслуговування офісно-готельного центру. На цій ділянці розташована історична будівля – дореволюційний житловий флігель Івана Бонадурера. Будинок цінний як приклад ранньої забудови вулиці Грушевського поблизу Хрещатика, оскільки подібна архітектура в Києві майже не збереглася.
Тож ГО “Мапа Реновації”, а також Спілка Архітекторів України вимагали зберегти будівлю, яка нині перебуває у занедбаному стані.
В інформаційній довідці щодо майбутнього будівництва зазначається, що ТОВ “Грааль” також є інвестором реконструкції Європейської площі. Будівництво офісно-готельного комплексу є частиноою цього проекту. Так само планується облаштування підземних паркінгів та підземних пішохідних переходів.
Проголосували 88 депутатів “за”, 2 депутатів “проти”, 2 депутатів утрималися.
У соцмережах після ухвалення цього рішення почали поширюватися чутки про те, що за готелем “Дніпро” має з’явитися хмарочос у 160 метрів висотою. До чуток прикріплювали відповідні зображення:
Однак у довідці про будівництво, яку було презентовано депутатм Київради, зазначається, що наземна частина будівлі матиме не більше 9 поверхів. При цьому перший поверх – це громадський простір та ресторани, 2-9 поверхи – апартаменти з можливістю облаштування готелю з фасадної сторони будівлі.
Крім того, згідно з інвестиційним договором, забудовник має облаштувати підземний паркінг на 504 місця.
Наразі ТОВ “Грааль” збирається розпочати проектування будівництва.
Раніше у своєму Facebook києвознавець Антон Короб писав, що ця компанія пов’язана з екс-міністром освіти України Дмитром Табачником – він начебто є її кінцевим бенефіціаром. Цікаво, що інформація про 160-метровий хмарочос на 48 поверхів, який начебто збиралося будувати ТОВ “Грааль”, за словами києвознавця, поширювалася ще у 2014 році. Після того даних про цей проект будівництва не було. До того ж, будь-яка забудова у центральній частині Києва обмежена висотністю.
Раніше ми писали, що “Мапа Реновації” також закликала зберегти Екпериментальний критий ринок на Солом’янці, створений в епоху київського модернізму. Це питання з розгляду на сесії Київради 24 червня було знято.
Фото: Фейсбук, скріншот