Косован анонсував звільнення значної частини команди MacPaw у Facebook. За його словами, це було важливе і «дуже непросте рішення» для компанії.

«Наша компанія завжди прагнула залишатися вірною своїм цінностям. Навіть в умовах повномасштабної російської агресії проти України, ми залишаємося відданими нашій команді, суспільству та країні. Ми робимо все можливе, щоб бути прикладом стійкості: продовжуємо розвиток, зберігаємо робочі місця, виплачуємо заробітну плату та залишаємося в Україні як бізнес», — написав засновник MacPaw.

Він додав, що зараз компанії стоїть перед «серйозними фінансовими викликами», і щоб зберегти її стабільність в майбутньому, довелося ухвалювати це важке рішення.

«Після ретельного аналізу ситуації та обговорення всіх можливих варіантів ми прийняли складне рішення скоротити нашу команду на 20%. Це одне з найважчих лідерських рішень у моїй кар’єрі, але, на жаль, воно є необхідним для забезпечення довгострокової стабільності MacPaw. Тому, ми зробимо все можливе, щоб підтримати кожного і кожну, кого торкнеться це скорочення», — заявив Олександр Косован.

Він додав, що «складне рішення скоротити 20% команди», що дозволяє надати підтримку спеціалістам, які зазнають наслідків цього рішення.

За його словами, попри цей непростий етап, жодне з прийнятих компанією рішень не вплине на її основну бізнес-діяльність.

Деталі 

Штат MacPaw становить близько 500 осіб, йдеться на сайті компанії. Таким чином звільнення могли зачепити до 100 співробітників. Проте як зазначив Олександр Косован в коментарі dev.ua, звільнення зачеплять 120 працівників компанії.

MacPaw – компанія з розробки програмного забезпечення з головним офісом у Києві. Заснована в Києві 2008 року Олександром Косованом. Компанія розробляє рішення для полегшення користування технікою Apple: CleanMyMac X, Setapp, Gemini 2, The Unarchiver та інші. Найвідомішим продуктом MacPaw є застосунок CleanMyMac. За твердженням компанії, її продуктами користуються понад 30 млн людей у світі.

Компанії також належить коворкінг MacPaw Space в центрі Києва. Певну дотичність до компанії має ІТ-портал DOU.

Окрім цього, як відомо, компанія фінансує зарплати працівників найбільшого благодійного фонду “Повернись живим”. З жовтня 2022 року MacPaw підтримує операційну діяльність «Повернись живим» щомісячними внесками в розмірі 30 тис. доларів.

Згідно зі звітом головної компанії групи MacPaw Family Ltd., консолідований виторг групи становив $84 млн у 2022 році та $75 млн у 2021-му. Виторг української юрособи компанії за 2023-й склав 137 млн грн, за даними YouControl.

Скандал із земельними ділянками MacPaw

У лютому 2023 року в офісі української IT-компанії MacPaw і в будинку її гендиректора Олександра Косована правоохоронці проводили обшуки. За словами керівника компанії, причиною обшуків є «бажання чиновників заволодіти земельними ділянками, які MacPaw законно придбала» у 2016–2021 роках. Йшлось про ділянку в селі Циблі Переяславського району, Київської області, яку компанія використовує для рекреації працівників. Прокуратура звинувачували компанію в незаконному захопленні земельних ділянок на березі Дніпра. У листопаді 2023-го Верховний Суд поставив крапку в питанні земельних ділянках MacPaw, ставши фактично на сторону ІТ-компанії.