Про це розповіла Наталія Оніпко, керівниця благодійного фонду «Запорука», передає ZMINA.

У Києві на будівництві центру для онкохворих дітей «Дача» сталася пожежа. Вогонь пошкодив стіни та вхідні двері. Також від високої температури тріснули шибки у вікнах.

У цьому центрі пацієнти могли б перебувати разом із батьками в період реабілітації. Над створенням «Дачі» працює й Наталія Оніпко.

За словами пані Наталії, пожежа почалася близько 23:30 28 березня. Полум’я перед входом виявив один із будівельників і розбудив інших. Спочатку чоловіки спробували загасити вогонь самотужки, але виявилося, що вибило корки й не працював насос. Потім будівельники побачили, що за ними через паркан спостерігає сусід, який у результаті й викликав пожежників.

«Спочатку пожежний інспектор казав, що може бути три варіанти: якийсь недопалок, замикання чи підпал. Але сьогодні вже він побачив, наскільки високим було полум’я, як сильно й швидко це вигоріло. А цей матеріал, він просто тліє, він не може палати, якщо його чимось не облити. Вигорів весь периметр, вікна, стіни, фундамент. Це не кажучи про те, що в будинку було троє людей. Це ж реально вони могли загинути, якби він (будівельник. – Ред.) просто не вийшов у туалет», – розповіла Наталія Оніпко.

Пані Наталія подала заяву в поліцію. Жінка наголосила, що не може вказати на когось конкретного, але припускає, що підпал може бути пов’язаний з їхнім конфліктом із сусідами: ті відкрито їй заявляли про небажання бачити поряд хворих дітей.

До слова, благодійний фонд «Запорука» засновано 2008 року – працює в Києві та Львові, допомагаючи онкохворим дітям. «Дача» – це будинок для онкопацієнтів та їхніх родин, де вони в період реабілітації живуть безкоштовно й відпочивають від виснажливого лікування. Раніше фонд винаймав будівлю для цієї мети, але 2018 року почав збір коштів, щоб придбати ділянку й власноруч збудувати центр, який зможе приймати одночасно до 15 родин.

Фото: zmina.info