По це йдеться в постанові від 14 травня 2024 р. № 555.

Кабмін змінив порядок бронювання від мобілізації. Тепер працівники критично важливих підприємств паливно-енергетичного комплексу та ІТ-фахівці зможуть отримати бронь. Але у разі, якщо їх затвердить відповідне міністерство — Міненерго чи Мінцифри.

Також до цих підприємств не застосовуються обмеження щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.

Крім цього, дозволять бронювати працівників підрядних організацій, які здійснюють будівництво чи ремонт та забезпечують функціонування енерго- та газотранспортної системи.

Нагадаємо,  в Україні змінили порядок бронювання військовозобов’язаних від мобілізації. Відповідно до цих змін спрощується бронювання працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу, яких залучають до відновлення об’єктів критичної інфраструктури, та їх підрядних організацій.

Раніше ми писали, що Мінекономіки забронювало від мобілізації працівників однієї з найвідоміших кур’єрських компаній, букмекерську контору та мережу платіжних систем. Про це повідомив народний депутат від партії “Слуга Народу” Олександр Федієнко та опублікував відповідний документ. Проте згодом, після суспільного резонансу, Міністерство економіки України скасувало бронювання працівників Visa, Glovo, Favbet Tech та інших технологічних компаній.