Про це повідомив народний депутат від партії “Слуга Народу” Олександр Федієнко та опублікував відповідний документ.

Відповідно до наказу №8572 у списку заброньованих на найближчі півроку вказані такі компанії як “Гловоапп Україна” (доставка Glovo), “Фавбет Тек” (компанія зі схожою назвою приймає ставки на спорт), “ССМ” (рекламне агентство), “Віза Україна” (консультаційні послуги для бізнесу, власники – дві американські компанії), фірма “Агрі Чейн” (частина агрохолдингу “Астарта”).

Зі всього списку з армією пов’язана лише одна компанія — “Корт”, яка займається розробкою систем РЕБ і безпілотників.

Федієнко зазначив, що не проти економічного бронювання, адже потрібні гроші на утримання армії. Водночас закликав змінити критерії відбору, бо працівники стратегічно важливих підприємств часто опиняються поза бронюванням. Тому, фахівців стає обмаль.

Бронювання від мобілізації: усі деталі

Нагадаємо, працівники критично важливих підприємств й органів державної влади можуть бути заброньовані від мобілізації. Зараз це регулюється постановою Кабміну від 27.01.2023 року №76. Однак Верховна рада ухвалила закон про нові порядки військової служби, мобілізації та військового обліку.

Кабмін протягом місяця з дня публікації закону (з 17 квітня) повинен визначитися з новим порядком бронювання. Зараз уряд працює над розробкою відповідних актів.

Згідно з документом, погодження списків військовозобов’язаних для бронювання передається від Генерального штабу Збройних сил України до Міністерства оборони.

Окрім того, відповідно до нових змін спрощується бронювання працівників підприємств паливно-енергетичного комплексу, яких залучають до відновлення об’єктів критичної інфраструктури, та їх підрядних організацій.