Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев у інтерв’ю.

У Кабміні обговорюють можливе підвищення ПДВ та військового збору, хоча це вплине на зростання цін, зазначає Гетманцев.

 Це також погане рішення з тих, що в нас є на столі. Воно погане для економіки. Тут нема про що сперечатися. Особливо для економіки в цей період, коли потенціал для її відновлення слабкий. Але, коли ми обираємо між життям і грошима, то, безперечно, ми обираємо життя. Тому ми вимушені будемо, напевне, це рішення ухвалювати.

Кабмін готує пропозиції щодо підвищення певного рівня податків, але наразі невідомо, якими будуть ставки ПДВ та військового збору. І хоча рішення складне для економіки, недостатнє фінансування армії має ще більш фатальні наслідки. Народний депутат зауважує.

Іноді здається, що суспільство перебуває в парадигмі, чи підвищувати податки чи не підвищувати. А такої парадигми у нас насправді немає. Бо якщо не буде чим фінансувати армію, не буде снарядів, не буде зброї — росіяни будуть під нашою столицею, наприклад. Або ми, щоб цього не допустити, все ж таки підвищимо податки, і так всі разом власним коштом профінансуємо ці снаряди. Звісно, все це не знімає, а тільки посилює необхідність вже згадуваних заходів з детінізації та підвищення ефективності військових видатків й контролю за їх витрачанням.

Окрім того, депутат також прокоментував процес відшкодування ПДВ. За його словами, воно відбувається ритмічно та у повному обсязі. За травень 2024 року відшкодовано 12 мільярдів гривень та без жодних затримок.

Чи можливе реформування відшкодування ПДВ, залежить від пропозицій Кабміну, їх поки немає. Я не бачу тут жодного потенціалу. Взагалі, про всі ці історії зі зростанням ПДВ і військового збору був якийсь інсайд, який розійшовся по ЗМІ та який не спростував Мінфін. Поки що це все. Але я точно можу сказати, що без змін основних бюджетоутворювальних податків суму в 5 млрд доларів (а потреби більші) зібрати неможливо. Ті пропозиції, які Мінфін підготував в лютому цього року на 40 мільярдів гривень, недостатні.

Окрім того, Гетманцев анонсував й змінення акцизів — два законопроєкти вже ухвалені у першому читанні парламентом. Однак податок на прибуток не буде змінюватись.

Податок на прибуток навряд чи буде змінюватись в зв’язку з певними особливостями адміністрування, які не дозволяють швидко зібрати гроші. Там складно швидко акумулювати кошти до державного бюджету у зв’язку з річним податковим періодом. З ПДВ і військовим збором таких проблем нема, і з акцизами також.

Раніше перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак закликала громадян України “вже зараз готуватися працювати стільки, скільки зможуть, і відкладати кошти на життя в старості”. На це відреагував колишній міністр соцполітики Павло Розенко — він заявив, що тоді люди можуть припинити платити податки.