Про це повідомили міністр освіти України Оксен Лісовий і премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Реформа має скасувати розділення на «бюджетників» і «контрактників». Так, частина студентів і далі навчатиметься безоплатно за державним або регіональним замовленням.

Однак уряд планує збільшити кількість студентів, що навчатимуться за системою співфінансування, коли частину грошей у вигляді грантів чи пільгових кредитів надає держава, а іншу частину – фізичні чи юридичні особи.

Крім того, лишатиметься можливість навчатися винятково за кошти фізичних чи юридичних осіб. На контракті зараз навчаються 60% студентів. За словами премʼєр-міністра, мета – 60% студентів, що отримують різні види державної підтримки.

На розмір гранту впливатимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання і спеціальність, яку обере вступник. Відмінні результати мультипредметного тесту, імовірно, дозволять претендувати на гранти, які повністю покриють вартість навчання, а високі й середні результати – частково. Іншу частину вартості навчання можна покрити за власний кошт або отримати пільговий довгостроковий кредит.

Раніше також повідомляли, що Кабінет міністрів погодив законопроєкт про вдосконалення освітнього процесу у вишах. Студентам дозволять обирати конкретну спеціальність після першого або другого курсу навчання, а не перед вступом.