Про це повідомляє видання Politico.
Коли лідери країн НАТО зібралися у липні на саміт у Вашингтоні, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив їм, а також президенту Володимиру Зеленському, який був присутній, що Україна ніколи не повинна бути прийнята до Альянсу.
За словами одного з присутніх на саміті, це був “дуже грубий” момент.
Наступною після Орбана мала виступити Каллас. За словами неназваного співрозмовника видання, вона відмовилася від заздалегідь підготовленої промови.
“Вона прямо відповіла Орбану, сказавши, що він помиляється, і що історія і факти свідчать про те, що метою НАТО є уникнення воєн, а не провокування (конфлікту)”, – сказав дипломатичний співрозмовник видання.
Після Каллас кілька інших лідерів наслідували її приклад, відкинувши підготовлені їхніми співробітниками промови і виступивши проти Орбана.
У свій перший тиждень на посаді очільниці дипломатії ЄС Каллас вже взяла більш яструбиний тон, ніж її попередник Жозеп Боррель. Вона також змінила тон щодо війни в Україні, написавши в соціальних мережах, що “Європейський Союз хоче, аби Україна перемогла у цій війні”.
За даними Politico, Каллас влітку 2021 року завадила колишній канцлерці Німеччини Ангелі Меркель запросити Володимира Путіна на саміт ЄС напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
1 грудня 2024 року Каллас стала верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки. Того ж дня вона прибула з візитом до Києва.
Тоді ж Кая Каллас заявила, що не можна виключати появу іноземних військ на території України.
27 червня видання Bild писало, що Каллас виступає за жорстку позицію проти Путіна і є однією із найбільших прихильниць України. Зокрема, вона виступила з ідеєю створення Європейського оборонного фонду для зміцнення європейської збройової промисловості.
Bild назвав Каллас «заклятою противницею Путіна» та «залізною леді». У Росії Каллас оголосили в розшук через те, що вона наказала знести пам’ятники радянським солдатам.