Про це йдеться у спільній заяві трьох держав.
Так, країни закликали Ізраїль припинити військову операцію в Газі, а ХАМАС — відпустити ізраїльських заручників, які перебувають у полоні палестинців із жовтня 2023 року. Також офіційний Тель-Авів закликають розблокувати постачання гуманітарної допомоги до палестинського анклаву.
Канада, Велика Британія та Франція наголосили, що визнають право Ізраїлю на захист від тероризму, а втім, нова ескалація «є абсолютно непропорційною».
«Ми не будемо стояти осторонь, поки уряд Нетаньягу продовжує ці кричущі дії. Якщо Ізраїль не припинить відновлений військовий наступ і не скасує свої обмеження на гуманітарну допомогу, ми вживемо подальших конкретних заходів у відповідь. Ми без вагань вживатимемо подальших заходів, включно з цільовими санкціями», — йдеться в заяві.
Прем’єр-міністр Ізраїля Беньямін Нетаньягу відреагував на цю заяву та заявив, що країни пропонують палестинському угрупованню ХАМАС «величезну винагороду за геноцидний напад на Ізраїль 7 жовтня, водночас запрошуючи до нових подібних злочинів», закликаючи до створення палестинської держави та вимагаючи припинити оборонну війну.
«Ізраїль приймає бачення президента Трампа та закликає всіх європейських лідерів зробити те саме. Війна може закінчитися завтра, якщо будуть звільнені решта заручників, ХАМАС складе зброю, його лідери-вбивці будуть вигнані, а Газа демілітаризована. Від жодної країни не можна очікувати, що вона погодиться на щось менше, і Ізраїль точно не погодиться», — заявив він.
Нетаньягу також назвав конфлікт між Ізраїлем та Палестиною «війною цивілізації проти варварства» та наголосив: країна буде захищатися справедливими засобами, «доки не буде досягнуто повної перемоги».
Нагадаємо, що у понеділок, 19 травня, армія Ізраїлю заявила про початок масштабної наземної операції в секторі Газа. Мета — «захоплення оперативного контролю над ділянками спустошеної палестинської території».