Як повідомляє агентство Reuters, очільники фінансових відомств провели спільні зустрічі з представниками провідних канадських пенсійних фондів, включаючи Fairfax та інших великих інвесторів.

«Ми також подумали про те, як могли б працювати разом, щоб поділитися найкращими практиками побудови пенсійної системи в Україні», – сказав Шампань перед зустріччю міністрів фінансів країн G7 у Канаді. За його словами, Канада має значний досвід у розбудові стабільної пенсійної моделі, яким готова ділитися з українською стороною.

Канадська пенсійна система вважається однією з найефективніших у світі й базується на трьох рівнях:

Універсальна базова пенсія, що фінансується з податків і надається всім громадянам, які досягли 65 років.

Обов’язкова накопичувальна система, у яку роблять внески працівники та роботодавці. Виплати залежать від суми внесків і можуть починатися з 60 років (зі зменшенням) або до 70 років (зі збільшенням).

Приватні заощадження та пенсійні плани роботодавців, що доповнюють державні виплати і є добровільними.

В Україні вже ведеться робота над впровадженням накопичувального рівня пенсійної системи. У 2024 році Верховна Рада повернула на доопрацювання відповідний законопроєкт, однак у Міністерстві соціальної політики очікують його ухвалення до кінця року. Запланована модель передбачає одночасне функціонування солідарної системи та цифрової накопичувальної складової з обов’язковими внесками.