Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з президентом Чехії Петром Павелом у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі 21 травня.
Рютте наголосив, що під час саміту 32 держави-члени НАТО обговорять тривалий мир в Україні та її підтримку, поки тривають військові дії.
“Що стосується України, вона також буде темою обговорення на саміті (НАТО в Гаазі), ми повинні переконатися, що Україна, допоки триває боротьба, отримає всю можливу колективну підтримку, щоб мати найкращу можливу позицію для її продовження“, – наголосив Марк Рютте.
“А коли настане мир, щоб це було припинення вогню або мирна угода, яка буде тривалою, сталою“, – додав він.
Генсек НАТО наголосив, що необхідно “щоб ми ніколи не повернулися до повторення того, що ми бачили з Мінськими домовленостями”.
“Саме цього я очікую від Гаазького саміту, і я досить впевнений, що ми зможемо цього досягти“, – підкреслив він.
“Це насправді покаже, що НАТО у складі 32 країн, з економікою обсягом в 50 трильйонів, якщо об’єднати все це разом з витратами на оборону на такому рівні, що ми дійсно здатні захистити себе від будь-якого супротивника, будь-якого ворога“, – підсумував Марк Рютте.
Також президент Володимир Зеленський провів розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
“Говорили про актуальну ситуацію, спільні наступні кроки та необхідність тиску на Росію.
Поділився деталями контактів із партнерами. Розповів, які формати та майданчики розглядаємо для продовження перемовин із російською стороною про припинення вогню.
Обговорили також санкції, які реально зможуть вплинути на Росію. Важливо, щоб усі рішення були скоординовані. Тоді санкції будуть працювати. Без тиску на Москву справедливого миру не вдасться досягти. Це всі розуміють“, – йдеться в повідомленні президента.
Раніше повідомлялося, що на думку міністра закордонних справ Нідерландів, чи запрошувати українського лідера на саміт НАТО в Гаазі вирішуватимуть не країна-господар, не США, а генсек НАТО.