Про це пишуть AP і The Guardian.

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що наприкінці тижня оголосить американські товари, до яких застосовуватимуть нові митні тарифи. Така пауза може означати, що Мексика досі сподівається на деескалацію торговельної війни, розпочатої президентом США Дональдом Трампом.

Шейнбаум відкинула «фактологічний бюлетень», опублікований Білим домом США, у якому повторювалися звинувачення в тому, що мексиканські наркоторговці продовжують свою роботу через «нестерпні відносини з урядом Мексики».

Президентка Мексики назвала це «образою і наклепом», перерахувавши досягнення своєї адміністрації в боротьбі проти наркокартелів Мексики. І додала, що тарифи, якими Мексика відповість, «у жодному разі не мають на меті розпочати економічну чи комерційну конфронтацію».

Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо натомість сказав, що відповість негайними 25% митами на американський імпорт на суму 30 мільярдів канадських доларів ($20,7 мільярда). Канада націлиться на американські пиво, вино, бурбон, побутову техніку та апельсиновий сік.

Якщо указ Дональда Трампа залишиться у силі через 21 день, Канада розширить підвищені мита на імпорт ще на суму 125 мільярдів канадських доларів ($86,2 мільярда).

«Тарифи порушать неймовірно успішні торговельні відносини», — наголосив Трюдо і додав, що вони порушуватимуть угоду про вільну торгівлю між США, Мексикою та Канадою, яку Трамп підписав під час свого першого президентства.

Тим часом президент США Трамп та його поплічники стверджують, що підвищення тарифів на імпорт США з усього світу допоможе «знову зробити Америку великою», дозволивши їй отримати політичні та економічні поступки від союзників і суперників на глобальній арені.

Як повідомляє Financial Times, після того, як президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження мит на більшість товарів, які імпортуються до країни з Китаю, Канади та Мексики, це призвело до падіння фондових ринків. У Європі індекс, що включає акції найбільших компаній, Stoxx Europe 600 знизився на 1,1%. Німецький індекс Dax, який є важливим для експортерів, знизився на 1,9%.

Також постраждали автовиробники, які є одними з найбільш вразливих, оскільки деякі з них ввозять автомобілі з Канади і Мексики для продажу в США: Volkswagen впав на 3,2%, а Stellantis — на 5,6%.

Японський експортноорієнтований індекс Nikkei 225 знизився на 1,2%, а австралійський S&P/ASX 200 — на 0,6%.

Гонконзький індекс Hang Seng та основний китайський індекс CSI 300 впали на 2% та 0,1% відповідно.

Зниження слідує за різким падінням на Волл-стріт, де S&P 500 закрився майже на 1,8% нижче, а Nasdaq Composite впав на 2,6%.

На валютних ринках долар подешевшав на 0,4% стосовно кошика валют, включаючи євро, єну і фунт, після падіння на 0,8% 3 березня.