Келлог сказав, що за менш ніж 30 днів, відколи Трамп вступив на посаду президентства, США досягнули більше, ніж попередня адміністрація за три роки.
Трамп, за словами Келлога, дивиться на війну під іншим кутом — людського виміру, з погляду гуманності.
“Втрати на українській стороні втричі перевищують те, що втратила Америка в Кореї та В’єтнамі разом. Це майже рівень Другої світової війни. (…) Президент Трамп говорить, що ми це маємо припинити. Має бути довготривалий мир”, — сказав він.
Келлог наголосив, що на Мюнхенській конференції, напередодні 3-х роковин вторгнення РФ в Україну, міжнародна спільнота “починає говорити, що ми повинні це зупинити, але при цьому треба пам’ятати і забезпечити, щоб український суверенітет та Україна були захищені у своїх правах”.
Він наголосив, що для довготривалого миру важливо спілкуватися з європейськими союзниками і “не можна виключати ні президента Зеленського, нікого”.
Він наголосив, що до мирного процесу залучений і спецпредставник Стів Вудкофф, який відповідає за напрямок України, а сам Келлог — за український та європейський напрямки. Так США зробили для швидкості.
“Тому, що питання основне: коли це закінчиться? Через рік, наприклад, на (наступній) Мюнхенській конференції у 2026 році? Ми кажемо, що ще рік це буде іти? Ні. Ми говоримо, що це має бути швидше. Я живу за часом Трампа. І якщо він просить зробити це сьогодні, то завтра він вже питає, чому це не було зроблено. Тому я публічно беру 180 днів, починаю зворотний відлік, щоб усі сторони були залучені, і ми таким чином могли це, щоб це склалося, щоб це було стало, довготривало, щоб це забезпечило суверенітет України, і щоб коли це зупиниться, воно ніколи б знову не почалося”, — розповів спецпредставник.
Кіт Келлог нагадав, що наступного тижня відвідає Україну. А потім адміністрація Трампа розгляне, як уявляють мир союзники.
Відповідаючи на запитання про участь України і Європи у майбутніх мирних переговорах, він кількаразово запевнив, що Україна буде та має бути учасником переговорів.
“Від США ніколи не звучало, що українці мають бути виключені з дискусії”, – заявив він, нагадавши, що президент США також неодноразово говорив про залученість України до мирних переговорів.
Втім, Келлог не згадав про участь представників інших європейських держав. На прохання ведучої зустрічі пояснити, що це означає, Келлог заявив, що він “реаліст”, і хоча він не вступає принципово проти участі європейських політиків у переговорах – він не вважає за необхідне долучати переговорів тих, хто є “частиною проблеми”.
“Згадайте Мінськ-2 – там було купа європейських лідерів, і вони жахливо провалилися”, – пояснив свою думку американський генерал.
Як відомо, ця позиція повністю розходиться з позицією держав ЄС, які заявляють, що мирна угода без Європи – не варіант.