Патріарх московський Кіріл заявив на тлі рішення про відділення Української православної Церкви МП від РПЦ, що процес поділу церков походить "не від Бога".

Про це він говорив під час проповіді у Москві, пише Українська правда.

Кіріл, повторив за своїм керівником тезу про нібито створення України Владіміром Лєніним. За його словами, проблеми в Російській церкві почалися тоді, коли Лєнін “зруйнував єдину державу” і “оголосив створення незалежних держав”.

За словами московського патріарха, на тлі останніх подій в Україні, які він не назвав ні “війною”, ні “спецоперацією”, в Україні піднялися “духи злості піднебесної”.

“Ополчилися на нашу Церкву, прагнучи не просто розділити православних людей Русі (напевно, мається на увазі Росія – УП) та України, але зробити так, щоб між нами прірва пролягла. Не просто прірва, а щоб рів був викопаний, подібний до тих ровів, які використовують під час військової операції, щоб ворог не пройшов”, – сказав він.

Нагадаємо, 27 травня Собор Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден з патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною, а УПЦ надалі діятиме як “незалежна та самостійна”.

Зі Статуту УПЦ на Соборі було вилучено всі згадки як про московського патріарха так і про єдність із РПЦ.

По суті, УПЦ прийняла рішення про повне адміністративне відділення від РПЦ, проте основоположне для церкви питання духовного спілкування не було порушено. УПЦ продовжує спілкування із РПЦ.

Фото: Фейсбук