Про це повідомляє Bloomberg.
«Якщо санкції будуть послаблені таким чином, що ми зможемо повернутися, то чому б і ні? Це наша робота. Сьогодні ми нічого не робимо, тому що думаємо, що навіть якщо є деякі сірі зони… Ми просто не робимо цього. Але якщо їх усунути, то чому б нам цього не робити?», — сказав генеральний директор Gunvor Group Торбйорн Торнквіст.
Великі західні сировинні трейдери мали значний бізнес у Росії до повномасштабного вторгнення в Україну завдяки довгостроковим угодам з вітчизняними виробниками та інвестиціям у ключові проєкти. Протягом останніх трьох років компанії відмовилися від багатьох з цих контрактів і партнерств, а також від торгівлі російською нафтою і металами, оскільки США, Європа і Велика Британія націлилися на російський експорт, виробників, трейдерів і банки, запровадивши проти них дедалі ширшу мережу санкцій.
Коментарі на Глобальному саміті FT Commodities у Швейцарії показують, як галузь змінює риторику на тлі спроб Дональда Трампа закінчити війну. У вівторок США заявили, що Росія та Україна домовилися про припинення вогню в Чорному морі, хоча Кремль заявив, що його участь залежатиме від низки попередніх умов, включаючи послаблення санкцій.
«Я думаю, якщо санкції будуть зняті, ми повернемося до росії і подивимося, чи можемо ми зіграти якусь роль у сировинному секторі», — сказав генеральний директор Mercuria Energy Group Ltd. Марко Дюнан.
На ринках від газу до алюмінію інвестори грають на можливості збільшення російських потоків до Європи, що може призвести до різкого падіння цін. Але керівники торгових домів попереджають, що як процес досягнення мирної угоди, так і повернення російських товарів після цього може зайняти більше часу, ніж очікують ринки.
Генеральний директор Trafigura Group Річард Холтум сказав, що велика кількість британських співробітників його компанії ускладнить повернення, якщо санкції США будуть скасовані, а інші обмеження залишаться.
«Вам потрібно буде побачити повне скасування всіх санкцій, перш ніж це стане чимось, що можна буде розглядати», — сказав він.
Рассел Харді з Vitol Group сказав, що діяльність його фірми «очевидно, буде залежати від правил і норм, які існуватимуть на той час», але попередив, що процес переговорів про припинення вогню «неймовірно складний».
«Насправді ми думаємо, що це займе рік або два, тому в організації немає ніякого занепокоєння щодо готовності або підготовки до цього (повернення до РФ — ред.). Але очевидно, що я можу помилятися, і це може статися швидше, ніж очікувалося», — сказав він.
Нагадаємо, що США ввели санкції проти двох китайських нафтохімічних компаній за імпорт іранської нафти, що стало черговим кроком у рамках політики “максимального тиску” президента Дональда Трампа на Ісламську Республіку.