Мова про нові умови програми "Доступні кредити" для столичного бізнесу.

Завдяки співпраці з банками та німецьким Фондом розвитку підприємництва відсоткова ставка на кредити для київських підприємців знизилася удвічі. Про це заявив київський міський голова Віталій Кличко. Також він додав, що вважає малий бізнес основою економіки міста і збирається заохочувати його розвиток:

Тобто, для підприємців Києва, які візьмуть участь у державній програмі «Доступні кредити» кінцеві ставки будуть від 2,5 до 4,5 відсотків у гривні. Таких умов зараз немає в жодному місті України. Тому запрошую підприємців Києва скористатись цими можливостями… також ми підготували рішення Київради про запровадження для літніх та сезонних майданчиків кафе і ресторанів символічної фіксованої сплати пайової участі – у 1 гривню. Для літніх майданчиків – до кінця жовтня цього року, для сезонних – до кінця грудня”, – повідомив міський голова.

Зауважимо: урядовій програмі “Доступні кредити 5-7-9%” уже кілька місяців, однак за цей час нею скористалися лише близько 700 підприємців з усієї України. Експерти вважають, що банки неохоче видають такі кредити, оскільки на час карантину з громадян не стягують штрафи за прострочення виплат. Відповіно, ці витрати банки мусять компенсувати самі.