Звернення очільників міст було опубліковане на сайті Асоціації міст України.

Під зверненням, зокрема, підписався міський голова Києва Віталій Кличко, а також мери Львова, Хмельницька, Тернополя, Чернігова, Вінниці, Житомира, Рівного, Дніпра, Івано-Франківська, тимчасово окупованого Маріуполя, Ужгорода, Миколаєва, Луцька, Черкас та інших міст та селищ України.

Наголошуємо на дотриманні прозорих процедур і антикорупційних норм, гарантуванні безпеки мешканців, збереженні досягнень реформи децентралізації в законопроєкті та необхідності доопрацювання проєкту Закону України №5655 з зазначених вище питань до винесення його на розгляд Верховної Ради України“, – йдеться у зверненні.

На думку голів міст та селищ України – не можна допустити ухвалення цього документа у тій редакції, яка існує наразі, адже законопроєкт № 5655 створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування.

Також контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який містить в собі лише спостерігання за самовільним будівництвом.

Крім того, вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету; порушуються права власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде.

Зокрема, ліквідовується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва та знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю.

Фото: відкриті джерела