Про це 8 серпня в своєму телеграм-каналі повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Компанія Bolt без погодження з містом розмістила пункти прокату електросамокатів у столиці. Рух цього виду «транспорту» не врегульований чинним законодавством України. Тому місто не може дозволити компанії надавати такий вид послуг», – написав мер Києва.

Він зазначив, що до КМДА надійшли пропозиції на проведення інвестиційного конкурсу на розміщення пунктів прокату електросамокатів – за принципом велопрокату. І конкурс буде проведений, але – після внесення відповідних змін до законодавства України про дорожній рух.

Віталій Кличко закликав компанію Bolt дотримуватися чинного законодавства та прибрати несанкціоновано встановлені пункти прокату. Інакше міські служби будуть змущені прибрати самовільно розміщені пункти з електросамокатами.

Прикладом цивілізованої співпраці з містом і надання послуг у законний спосіб мер назвав роботу пунктів вело прокату, що вже 2 роки працюють в столиці і розширюють мережу.

У відповідь меру прес-служба компанії Bolt 8 серпня розповсюдила публічну позицію щодо вимог Київської міської ради до сервісу прокату електросамокатів.

У повідомленні йдеться про те, що продаж, прокат і керування електросамокатами та іншими видами персонального легкого електротранспорту (гіроскутери, моноколеса тощо) наразі не є законодавчо забороненим видом діяльності в Україні (відповідно до статті 42 Конституції України та статті 3 Цивільного кодексу України діє принцип свободи підприємницької діяльності, яка не заборонена законом). То ж право користувача керувати електросамокатом гарантоване статтею 19 Конституції України, яка передбачає, що для громадян діє принцип «все, що прямо не заборонено законодавством, дозволено».

Щодо відсутності закріплених правил безпеки руху у компанії вважають, що допомогли почати розробку декількох варіантів законодавчих документів для врегулювання цієї ситуації.

У компанії Bolt зазначають, що неможливо скористатися сервісом без проходження інструктажу безпеки. Під час поїздки на електросамокаті життя, майно та здоров’я користувача і третіх осіб застраховані у міжнародній страховій компанії UNIQA.

Крім того, вважають у Bolt, право користувача залишити електросамокат у певному місці є його правом, як члена громади міста Києва, користуватися комунальним (спільним) міським простором.

У компанії також вважають, що міська влада на сьогодні не має підстав вимагати від бізнесу отримання погоджень і дозволів, оскільки вони не передбачені законодавчо.

9 серпня Віталій Кличко на своїй сторінці в Facebook пояснив, що чинним законодавством України не врегульовано питання, де саме мають їздити електросамокати – по дорозі, тротуарах чи велосипедних доріжках та за якими правилами.

Він додав, що діяльність компаній у наданні послуг з прокату має бути узгоджена з містом, бо пункти прокату (чи місця, де можна взяти або залишити електросамокат) розташовані на території міста.

Друзі! Резонанс викликала моя заява щодо дій компанії Bolt, яка без погодження з містом розмістила пункти прокату…

Опубліковано Віталієм Кличком Неділя, 9 серпня 2020 р.

Тому мер Києва звернувся до депутатів Верховної Ради розробити та внести на одному з найближчих засідань зміни до законодавства про дорожній рух, де визначити, як, де і за якими правилами можуть їздити електросамокати в містах.

Нагадаємо, 7  серпня у Києві запустили прокат електросамокатів від Bolt. У соцмережах часто звертали увагу, що ціни на прокат є завищеними в порівнянні з аналогічними сервісами в інших містах України.

Розблокувати самокат коштує 29 гривень. Далі відбувається похвилинна тарифікація. Кожна хвилина поїздки коштує 4,9 гривень. При цьому можна орендувати самокат на весь день – це обійдеться користувачеві в 600 гривень.
Фото: Bolt