Про це повідомили у КМВА.
Там додали, що ремонтно-демонтажні роботи на ринку «справедливо викликали резонанс серед суспільства». За словами очільника КМВА Сергія Попка, люди переймаються, чи не пошкодить ремонт будівлю. Тож він доручив тимчасово зупинити їх, щоб зберегти Бессарабський ринок і гарантувати прозорі процеси. А також надати доступ громадськості, щоб уникнути маніпуляцій у ЗМІ.
Водночас у КМДА розповіли, що про втручання в історичні конструкції будівлі не йдеться.
«Розмов про реконструкцію або перебудову приміщення ринку бути не може, адже це пам’ятка архітектури. Наше завдання і надалі зберігати ринок. Як його історію, так і функціонал. Він має бути привабливим магнітом для киян і гостей міста, а також бути прибутковим, щоб мати змогу утримувати приміщення в належному стані», – розповів заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Що відомо про ремонт Бессарабського ринку в Києві
Бессарабський ринок у Києві збудували у 1910—1912 на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського, який залишив на цю мету гроші у своєму заповіті.
З 2015 року по 2022 роки там провели відновлювальні роботи фасаду будівлі, замінили покрівельні частини даху, поліпшили торговельні місця, облаштували місця для швидкоїжі. До повномасштабного вторгнення Росії на Бессарабському ринку планувалися реставраційні роботи.
З дня свого відкриття будівля ринку практично не змінила зовнішнього вигляду, попри військові дії й революції. Вона є пам’яткою загальнонаціонального значення, а також досі вважається однією з кращих в Києві пам’яток раціонального модерну.