Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Зустрічаючи свого естонського колегу, Головнокомандувач ЗС України генерал Валерій Залужний відзначив, що приїзд шановного друга Мартіна Герема в Україну у цей складний для нашої держави час є свідченням системної підтримки і солідарності у війні проти російської федерації. 

«Я ціную залученість і допомогу Естонії, дієву підтримку військових, високий рівень нашого військового співробітництва, а також гостинність, з якою естонці прийняли біженців з України», – підкреслив Валерій Залужний.

Під час візиту делегація Сил оборони Естонської Республіки була ознайомлена з безпековою ситуацією в Україні, складом, чисельністю угруповань зс рф як на тимчасово окупованих територіях України, так і на території рф вздовж державного кордону України та території суміжних держав, характером дій і напрямків зосередження противника, його втрат в особовому складі та техніці, виявлених фактах порушення противником правил ведення війни та злочинів проти людяності.

Окрім того, була обговорена оцінка ймовірного характеру дій противника у подальшому, безпекова ситуація на українсько-білоруському кордоні, тенденції розвитку воєнно-стратегічної обстановки в Східній Європі та Чорноморсько-Азовському регіоні.

Київ Media

Делегація Сил оборони Естонської Республіки відвідала місця скоєння воєнних злочинів російськими окупантами, зокрема міста-герої Гостомель, Бородянку й територію запеклих боїв біля селища Мощун.

Також, спільно з офіцерами оперативного командування «Північ» військові країни-партнера побували у місцях скоєння воєнних злочинів російською федерацією на Чернігівщині. Зокрема побачили зруйнований стадіон, бібліотеку, мікрорайон Бобровиця тощо. Крім того, іноземні колеги ознайомилися з безпековою ситуацією в регіоні та із організацією протидії збройній агресії російської федерації підрозділами ЗС України.

Генерал-лейтенант Мартін Герем зазначив, що приклад боротьби України у війні з росією – це неоціненний досвід для країн НАТО. Естонія ж – одна з держав, яка повсякчас підтримувала Україну та її військо, зокрема допомагала з професійною підготовкою особового складу.

Фото: Відкриті джерела.