Про це повідомила депутатка Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Facebook.

На захисті прав журналістів: депутати з Комітет гуманітарної та інформаційної політики звернуться до Офісу Генерального прокурора, Cлужби безпеки України, Міністра внутрішніх справ та Нацполу щодо перевірки законності підстав прослуховування телефонних розмов працівників «Bihus.Info» та проведення відеофіксації подій у заміському комплексі. Аналогічні звернення подав також колега Yaroslav Yurchyshyn. Погодили це сьогодні на засіданні комітету

Також до Офісу Генпрокурора спрямують звернення з проханням надати інформацію чи було відкрито кримінальне провадження щодо складу злочину стосовно погроз невідомими особами журналісту-розслідувачу Юрію Ніколову.

Також хочу нагадати, що у законі «Про медіа» ми прописали можливість добровільної реєстрації онлайн медіа, в тому числі журналістам, які працюють на таких платформах, як YouTube. Реєстрація як медіа дає захист колективу безвідносно до наявності посвідчення члена Спілки журналістів.

Стеження за командою Бігуса

Напередодні у мережі з’явилося відео, на якому, ймовірно, співробітники проєкту журналістських розслідувань ВIHUS.Info під час новорічного корпоративу нібито вживали наркотики. Поширив це ютуб-ресурс «Народна правда», який має трохи менше як півтори тисячі підписників, але позиціонує себе «проукраїнським інформаційним ресурсом, покликаним відповідати високим стандартам сучасної журналістики та професійної етики».

Засновник проєкту Bihus.Info Денис Бігус відреагував на скандал і зазначив, що на відео — частина команди, а саме — оператори. Журналісти, за словами Бігуса, заборонених речовин не вживали.

Згодом Денис Бігус записав ще одне відео з реакцією на приховані зйомки, де зазначив, що за членами редакції Bihus.Info стежили близько року, а фрагменти перехоплених розмов змонтували з кількох епізодів, між якими пройшли місяці. Тому, за словами журналіста, прослуховування та відеоспостереження у номері, де відпочивали колеги, є відвертим втручанням у “глибоко приватне життя”.