Про це розповідає Reuters.

Як зазначають аналітики видання, оскільки мільйони людей, переважно жінки та діти, втекли від війни за кордон, а десятки тисяч чоловіків були мобілізовані в армію, криза робочих місць може поставити під загрозу економічне зростання та повоєнне відновлення України.

За даними Нацбанку, з моменту вторгнення РФ у лютому 2022 року, Україна втратила понад чверть своєї робочої сили.

Агентство поговорило з представниками дев’яти українських компаній, від великих промислових фірм до роздрібних груп та дрібних приватних підприємців. Всі вони заявили, що нестача персоналу та зростаюча невідповідність навичок є великими проблемами.

У компаніях кажуть, що нині вони змінюють методи підбору персоналу та ведення бізнесу, автоматизують роботу, проводять ротацію існуючого персоналу, розширюють посадові інструкції, наймають пенсіонерів та пропонують більше пільг, особливо молодим працівникам.

У Київській школі економіки звернули увагу на те, що зараз спостерігається помітний відхід від ґендерних та вікових упереджень при відборі кандидатів. Ця тенденція поширюється і на бізнес, де частка жінок-підприємців суттєво зростає.

Повідомляється, що жінки дедалі частіше працюють водіями трамваїв та вантажівок, шахтарями, охоронцями й складськими робітниками. А роботодавці також звертають увагу на молодь, пропонуючи навчання, досвід роботи та цільові пакети пільг.

Нагадаємо, у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з ООН анонсували запуск пілотного проєкту із навчання водійок у сфері перевезень пасажирів автобусами. Його мета — подолати кадровий дефіцит у сфері перевезень. Про це стало відомо у липні 2024 року.