Про це в етері КИЇВ24 розповів заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
Нам здається, що енергоощадливі прилади не беруть багато електроенергії, повірте, коли їх багато — беруть. Ми просимо обмежити освітлення фасадів та торгових залів, переглянути певні виробничі процеси, можливо запустити їх в інший час. Не використовувати в піковий час потужне енергомістке обладнання.
Володимир Бондаренко наголосив, що заощадження електроенергії та економне використання допоможе стабілізувати систему в Україні в загальному, а не тільки в Києві.
Ці обмеження допоможуть нам стабілізувати систему не тільки в Києві. Вся енергосистема України поєднана. Не буде такого, що в якихось областях електроенергії не буде вистачати, а в Києві відключень не буде. Повірте, відключення у випадку дефіциту будуть повсюди.
Яка ситуація зі світлом в Києві
Світло у столиці можуть вимикати до 4-х годин. Про це свідчать графіки ЯСНО.
Нові обмеження більш суттєві, ніж попередні. Адже раніше електроенергія могла зникнути максимум на три години.
Також до цього у Києві було 3 групи абонентів, тепер їх 6. Завдяки цьому відключення буде більш прогнозованим і точним, що зробить його максимально наближеним до чіткого графіка. Як дізнатись графік за своєю адресою — читайте за посиланням.
Окрім того, в Києві змінились графіки громадського електротранспорту через відключення світла. Тролейбуси на маршрутах частково замінять автобусами, а інтервали між прибуттям транспорту стануть більшими. Дані про оновлення публікуватимуть у телеграм каналі Київпастрансу “Зміни руху”.