Про це повідомляє Euractiv.
Ініціатива забезпечила фінансові зобов’язання 18 країн, переважно членів ЄС і НАТО. Чехія позиціює себе як посередника, узгоджуючи меморандуми про зобов’язання донорів і угоди про закупівлі, а потім координуючи логістичні аспекти постачання.
Хоча кількість країн, які пообіцяли надати фінансову підтримку, зростає, лише деякі з них уже надіслали гроші.
«Кошти надходять до нас поступово; ми не можемо купувати боєприпаси в борг. Якщо деякі країни підписали меморандум, але ще не відправили кошти, ми не можемо розпочати закупівлі. Це свого роду заклик до тих урядів, які вже підписали меморандуми, надіслати гроші”, – заявила Чернохова, наголосивши на логістичних і фінансових проблемах.
Вона також повідомила, що наразі гроші на купівлю боєприпасів надіслали тільки Канада, Данія, Нідерланди та Португалія.
Снаряди для України: що відомо про чеську ініціативу
Чехія взяла на себе ініціативу із закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України. Завдяки зв’язкам з країнами Глобального Півдня, які мають запаси зброї радянських часів, їй вдалося знайти постачальників по всьому світу.
Закупівля боєприпасів допоможе Україні дати відсіч російським агресорам. Це свідчить про те, що світ не згоден з діями Росії й готовий підтримувати Україну в її боротьбі за свободу.
Чехія продовжує шукати партнерів, щоб й надалі підтримувати Україну. Її мета – закупити 800 тисяч боєприпасів, щоб допомогти українській армії здолати ворога.
Зокрема в березні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про надання Україні пакета допомоги на суму 478 мільйонів євро. Тоді ж він оголосив, що внесок Німеччини дозволить покрити вартість 180 тисяч снарядів.