Про це розповів в етері КИЇВ24 експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

Країни G7 не втомилися від російсько-української війни. Вони сприймають Росію так, що стратегічна поразка вже нанесена. Ми розповідали західним країнам, що ми вже нанесли стратегічну поразку Росії і ми захищаємо західний світ. Тому вони вже не дуже звертають увагу на Росію.

Однак, Олексій Їжак наголосив на тому, що це не зовсім так, адже це лише оцінка і сприйняття. У західних партнерів оцінка ситуації може бути інакшою.

Але це не означає, що так воно і є. Це означає оцінку і сприйняття. Це впливає на фінансування, оборонну розбудову. Якщо була б представлена оцінка силових структур та розвідки західних країн, там оцінка була б інша.

Нагадаємо, що, починаючи з 20-го лютого, країни G7 домовились про посилення контролю за граничними цінами на російську нафту, запроваджені країнами “сімки” та іншими державами.

Уряди вимагатимуть від імпортерів, підозрюваних у перевищенні граничної ціни, надати розбивку витрат, пов’язаних з експортними процедурами, транспортними витратами та страховими преміями.