Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Зокрема, у звіті зробили висновки із російсько-української зустрічі в Стамбулі 16 травня. Як повідомили джерела Bloomberg, знайомі з перебігом цих переговорів, російська делегація у Стамбулі озвучила свої вимоги щодо остаточного мирного врегулювання війни в Україні, згідно з якими Україна повинна передати Росії Луганську, Донецьку, Запорізьку, Херсонську області та Крим, а міжнародна спільнота — визнати ці території російськими, перш ніж Росія погодиться на припинення вогню. Також російська делегація вимагала, щоб Україна прийняла нейтральний статус і відмовилася від своїх вимог щодо військових репарацій від Росії.

«ISW продовжує вважати, що метою російської війни залишається повна капітуляція України. Росія переформульовує свої територіальні вимоги, які зазвичай є лише передумовою для припинення вогню, а не предметом переговорів про завершення війни», – вважають аналітики.

Вони також підкреслили, що Росія намагається позиціювати себе як відкриту до переговорів, але висуває вимоги, які Україна не може прийняти, не пропонуючи жодних власних компромісів. За оцінками ISW, Путін і надалі не йтиме на компроміси доти, доки Україна і Захід не зможуть змінити його теорію перемоги. Згідно з нею Росія виграє війну на виснаження шляхом безперервного повзучого наступу, що не дозволяє Україні проводити успішні, оперативно значущі контрнаступальні операції.

«ISW вважають, що Росія залишається відданою ідеї затягування мирних переговорів, щоб продовжувати досягати успіхів на полі бою та отримувати додаткові поступки від Заходу. На противагу цьому, Україна постійно демонструє свою готовність до компромісів і добросовісних переговорів», – йдеться у звіті.

Крім того, на думку аналітиків, кремлівські чиновники дають зрозуміти, що Росія готова продовжувати або навіть ескалувати війну проти України, якщо Україна і Захід не погодяться на російські вимоги про капітуляцію України. «Росія продемонструвала, що не погодиться на будь-які умови, менші за повну капітуляцію України, і, ймовірно, розглядатиме будь-які переговори, які не відповідають цим цілям війни, як «неуспішні». Загроза того, що Росія може продовжити війну проти України і навіть ескалувати її, якщо вона не досягне своїх цілей, віддзеркалює заяву помічника Путіна Владіміра Мєдінского від 16 травня про те, що Росія готова воювати «стільки, скільки знадобиться», – йдеться у звіті.

Також Росія продовжує заперечувати легітимність нинішнього українського уряду. Наприклад, речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив 17 травня, що для Росії важливо розуміти, хто саме з українського уряду підписуватиме документи, які можуть бути результатом будь-якої майбутньої російсько-української угоди. Коментарі Пєскова, ймовірно, є частиною давнього наративу Кремля, який відкидає легітимність Президента України Володимира Зеленського. Ця кампанія, на думку аналітиків, є частиною зусиль, спрямованих на те, щоб створити умови для виходу Росії з будь-яких майбутніх мирних угод у зручний для неї час, а також підтримати неодноразові вимоги Росії, щоб Україна погодилася на зміну влади та встановлення проросійського маріонеткового уряду.

«Будь-яка майбутня мирна угода між Росією та Україною повинна включати чітке визнання Росією легітимності українського уряду та української Конституції», – зауважили в ISW.