Фанати Маккабі Тель-Авіва повідомляють про напад на вулицях Амстердама після поразки ізраїльської футбольної команди місцевому клубу Аякс.
В соцмережах опублікували відео з нідерландського міста, де видно жорстокі напади. Деякі нападники ховають обличчя за масками, несуть палестинські прапори та кричать «вільна Палестина».
Лідер правлячої партії Нідерландів закликав депортувати з країни «мультикультурну нав*лоч» через «полювання на євреїв» на вулицях Амстердама: «Заарештувати і депортувати мультикультурну нав*лоч, яка напала на прихильників “Маккабі Тель-Авів” на наших вулицях. Соромно, що таке може статися в Нідерландах. Абсолютно неприйнятно», — написав Герт Вілдерс.
Король Нідерландів Віллем-Олександр у розмові з президентом Ізраїлю Іцхаком Герцогом вибачився за єврейські погроми в Амстердамі й заявив: “Ми підвели євреїв Нідерландів під час Другої світової війни, і підвели вас знову цієї ночі”.
За інформацією, яку наводить поліція Нідерландів, у місті затримано 62 особи. Також повідомлялося про зниклих людей і заручників, МЗС Ізраїлю відразу після початку погрому заявляло про трьох зниклих фанів, зараз усі вони вийшли на зв’язок.
Уряд Ізраїлю оцінив ситуацію і відмовився направити до Амстердама рятувальну місію, але до Нідерландів із терміновим візитом вилетів глава МЗС Ізраїлю Гідеон Саар. Офіс прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху повідомляє, що прем’єр-міністр закликав направити два літаки до Амстердама, щоб повернути звідти ізраїльтян. Громадянам Ізраїлю, які втратили свій паспорт під час погрому, дозволили сідати на рейси додому за іншими документами чи копією паспорта. Тим, хто залишився, рекомендували не залишати готелі та не демонструвати публічно єврейські символи.
Мерія Амстердама заборонила демонстрації цими вихідними і ввела додаткові заходи безпеки.
7 листопада після матчу «Аякса» та «Маккабі» в Амстердамі невідомі, які скандували гасло «Свободу Палестині», напали на ізраїльських уболівальників, за попередньою інформацією, після того, як група невідомих зірвала кілька прапорів Палестини на вулицях міста. Це стало початком заворушень, які ізраїльська влада пізніше назвала єврейськими погромами.