Про це міністри повідомили в соцмережі Twitter (X).

За словами Кулеби, із Тсахкною він скоординував кроки щодо вступу України до ЄС та засідання Ради ЄС у грудні, “на якому, як очікується, буде ухвалене рішення про початок переговорів про вступ”.

Також голови українського й естонського МЗС обговорили постачання боєприпасів до України з ЄС та Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України.

Маргус Тсахкна розповів про розмови з Кулебою та міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом, які стосувались “безпекових відносин Європи, подальшої підтримки України та взаємних зустрічей у найближчому майбутньому”.

На саміті лідерів ЄС у грудні розглядатимуть рішення, чи починати переговори про вступ з Україною. Наразі на заваді “зеленому світлу” може стати Угорщина, яка обіцяє блокувати позитивне для Києва рішення.

Нагадаємо, наприкінці жовтня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба анонсував новини з “позитивним ефектом” щодо руху України до членства в Європейському Союзі. Щодо оцінки Єврокомісією прогресу на шляху членства України в ЄС, на основі якої Європейська рада має ухвалити рішення щодо переговорів, голова МЗС сказав, що “результати оголошувати не буде”.