Підприємство «Кузня на Рибальському» заявляє, що «cистемні незаконні дії влади» ставлять підприємство «на межу зупинки». Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті «Кузні».

Кілька днів тому Державне бюро розслідувань провело обшуки на підприємствах, які пов’язують з колишнім президентом Петром Порошенком — крім заводу «Кузня на Рибальському» це також підрозділи компанії «Богдан Моторс» у Києві та інших областях. Причиною обшуків назвали розслідування можливої закупівлі Міністерством оборони військової техніки, обладнання та послуг низької якості та за завищеними цінами.

Адміністрація підприємства вважає, що такі дії загрожують обороноздатності країни.

«Маски-шоу, як в найтемніші часи Януковича, що їх ДБР та прокуратура влаштували на підприємстві 28 квітня, колектив і менеджмент заводу розцінюють як ще один доказ свідомого доведення підприємства до банкрутства і зриву виконання його контрактних зобов’язань перед українською армією в умовах російської агресії» — заявляють представники заводу.

Також повідомляється, що підприємство начебто вже не раз опинялося під тиском з боку силових органів.

«ДБР вже не один рік тероризує завод, і добре знає, що не було жодного випадку, коли б “Кузня” не надала наявних документів на їхню вимогу. Відтак, жодної юридичної необхідності в обшуку не було.  Його справжня мета стає зрозумілішою з огляду на те, що слідчі вийшли за межу ухвали знаменитого Печерського районного суду і незаконно вилучали будь-які документи, які їм траплялися на око» — йдеться у повідомленні.

Також представники «Кузні» нагадали, що підозри ДБР стосуються будівництва трьох броньованих десантно-штурмових катерів «Кентавр ЛК», «Станіслав» та «Малин».

«Готовність трьох десантно-штурмових катерів в середньому становить близько 90 відсотків. Успішно завершені їх швартові та ходові випробування і замість того, щоб прийняти катери на озброєння, влада намагається зупинити цей процес, що негативно вплине на боєздатність Військово-морських сил України» — вважають представники заводу.

«Кузня» обіцяє оскаржувати дії правоохоронців в судах і докласти зусиль для виконання контрактів з державою.

Як ми повідомляли, раніше підприємством володіло ПАТ «Прайм Ессетс Кепітал» (акціонерами якого є екс-президент Петро Порошенко та його бізнес-партнер Ігор Кононенко), але влітку його за 300 мільйонів доларів викупила компанія «Евінз лімітед» з групи «ТАС», кінцевим бенефіціаром якої є Сергій Тігіпко. Після цього будівництво катерів на підприємстві начебто було зупинене.

Фото: Фейсбук