Про це повідомив віцепрезидент Ірану Мохсен Мансурі та Корпус вартових Ісламської революції (КВІР).

За інформацією Tasnim, процедура упізнання тіл загиблих вже розпочалася.

Таким чином, згідно з іранською конституцією посаду президента обійме перший заступник Раїсі Мохаммад Мохбер, який виконує роль заступника з 2021 року.

Проте, відповідно до конституції Ірану протягом 50 днів мають відбутися позачергові президентські вибори.

Відомо, що Мохаммад Мохбер у жовтні 2022 року разом із високопосадовцями та членами Вищої Ради національної безпеки Ірану відвідував Москву для завершення угоди про відправлення до Росії “Шахедів”.

Що відомо про аварію

Гелікоптер, ймовірно, розбився внаслідок поганих погодних умов на північному заході Ірану у горах ввечері 19 травня. Пошуки проводились за підтримки кількох іноземних урядів.

Рятувальники виявили гелікоптер Раїсі за 30 кілометрів від селища Тавал, у провінції Східний Азербайджан. За попередніми даними, гелікоптер упав на гору і загорівся. Його виявили практично повністю згорілим.

Президент Ірану саме повертався з Азербайджану, де мав зустріч із президентом Ільхамом Алієвим.

Варто зазначити, що повідомлення іранських ЗМІ були доволі суперечливі. І спочатку багато хто повідомляв, що Раїсі вижив, однак пізніше всі повідомлення були видалені.

Через авіакатастрофу телебачення Ірану припинило всі свої регулярні програми. ЗМІ показували молитви за Раїсі, а також трансляції з пошуків вертольота.