Про це пише Reuters.

На платформі Weibo (китайський аналог Twitter) пошук за словами “тариф” або “104” призводить до помилки – ці сторінки заблоковані. Водночас пости з критикою США та насмішками щодо американської економіки є у топі.

Інші хештеги, зокрема, ті, що вказують на нестачу яєць у США, – одні з найпопулярніших на Weibo. Державний мовник CCTV запустив хештег “#UShastradewarandaneggshortage” (“#СШАмаютьторговельнувійнуідефіцитяєць”).

У постах йдеться про те, що США, з одного боку, підвищують мита на європейську сталь і алюміній, а з іншого – “пишуть листи до країн ЄС з проханням надіслати яйця”.

Цензура також торкнулась і платформи WeChat, де було видалено низку повідомлень від китайських компаній, які висвітлювали негативний вплив тарифів Дональда Трампа. Всі ці записи позначені як “ймовірне порушення законів або політик”.

Водночас китайська цензура дозволила активне поширення саркастичних постів, які зображають США як безвідповідального торговельного партнера.

Китайський фондовий ринок обвалився в понеділок – індекс Shanghai Composite впав на 7%, це найгірший показник за останні п’ять років. Однак уже в середу біржа трохи відновилася завдяки обіцянкам влади підтримати економіку.

Нагадаймо, що китайський юань у середу, 9 квітня, завершив торги на найнижчому рівні за останні 17 років через ескалацію китайсько-американської торговельної війни.