Про це пише Barrons.

Трамп заявив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, минулого тижня, що “ми хочемо побачити денуклеаризацію” і повторив своє бажання провести тристоронні переговори з Росією та Китаєм.

Наступного дня після звернення Трампа Росія заявила, що хоче відновити двосторонні переговори щодо ядерного роззброєння “якнайшвидше” і що “м’яч на стороні американців”.

Колишні суперники часів Холодної війни володіють майже 90 відсотками ядерної зброї в світі, але Москва вийшла з останньої угоди щодо контролю над озброєннями з Вашингтоном у 2023 році на тлі різкого погіршення відносин.

“Дві ядерні держави з найбільшими ядерними арсеналами повинні сумлінно виконувати свої особливі… обов’язки щодо ядерного роззброєння”, – йдеться в заяві китайського Міністерства закордонних справ.

Вони повинні “додатково суттєво скоротити свої ядерні арсенали, щоб створити необхідні умови для приєднання інших ядерних держав до процесу роззброєння”, – сказано в заяві.

Пекін заявляє, що підтримує роззброєння в принципі, але регулярно відмовляється від запрошень Вашингтона долучитися до переговорів США і Росії щодо скорочення їх ядерних арсеналів.

За оцінками Стокгольмського інституту досліджень миру (SIPRI) на 2024 рік, США мають 3 708 ядерних боєголовок, а Росія — 4 380, без урахування виведених з експлуатації боєголовок.

У Китаю — 500, що на 90 більше, ніж у 2023 році. За ними йдуть Франція (290) та Велика Британія (225).

Пекін повторив, що його арсенал призначений виключно для “самооборони” і що він підтримує свої ядерні сили “на мінімальному рівні, необхідному для національної безпеки”.