Про це заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, пише Reuters.

“Росія і Китай співпрацюють у галузі бойового обладнання для застосування в Україні…З Китаю до Росії, а далі в Україну надходить летальна допомога”, – заявив Шаппс.

За його словами, допомога у вигляді летального озброєння “вже надходить або буде надходити з Китаю в Росію”, а далі – на поле бою в Україну.

Також обидві країни співпрацюють у розробці бойової техніки, яку використовуватимуть проти України. Міністр зазначив, що це значний розвиток подій, зважаючи на те, що Китай заперечує надання військової допомоги Росії. А зростання торгівлі між країнами з моменту повномасштабного вторгнення свідчить, що вони прикривають одне одного.

Китай неодноразово відкидав звинувачення у постачанні Росії зброї.

В інтерв’ю BBC під час візиту до Пекіна минулого місяця держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що на Китай припадає основний внесок у підтримці російської оборонно-промислової бази.

Сьогодні Росія вийшла на історичний максимум з виробництва зброї, заявив глава Держдепартаменту США. Водночас американський посадовець допустив можливість розширення санкцій Вашингтона проти Пекіна за допомогу Москві.

25 квітня держсекретар прибув до Китаю, аби обговорити гострі питання військової підтримки Росії з боку КНР, а також — загрозу нових санкцій.