Про це пише Bloomberg.

Для будівництва греблі планують залучити $137 млрд (1 трлн юанів) інвестицій, що зробить її одним з найдорожчих інфраструктурних проєктів в історії.

Експерти прогнозують, що реалізація проєкту займе щонайменше 10 років і потребуватиме створення нової енергомережі, оскільки в Тибеті “немає необхідності” в такому масштабному енергопостачанні.

Водночас зазначається, що гідроенергетичний проєкт може негативно вплинути на екологічну ситуацію в Тибеті, зокрема, знищити останніх тигрів у регіоні.

Згідно з даними видання гідроенергетика є другим за величиною джерелом виробництва електроенергії в Китаї, яке минулого року становило майже 14% від загального обсягу.

Раніше аналітики вважали малоймовірним будівництво греблі на річці через високу вартість доставлення матеріалів та робітників у віддалений регіон, а також необхідність прокладання довгих ліній електропередач.

Нова ГЕС вироблятиме 300 млрд кВт⋅год електроенергії щороку, що втричі перевищує потужність нинішнього рекордсмена – ГЕС “Три ущелини”.

Індія та Бангладеш висловлюють занепокоєння щодо впливу греблі на екологію та водопостачання в нижній течії річки.

У 2023 році Китай запустив у комерційну експлуатацію першу у світі АЕС четвертого покоління. 19 серпня Державна рада Китаю погодила будівництво 11 нових атомних реакторів на п’яти електростанціях.