Військова Ярина Чорногуз висунула ідею поставити розстріляному росіянами за слова "Слава Україні" бійцю ЗСУ пам'ятник на бульварі Шевченка в Києві, де раніше стояв Ленін.
Про це вона написала у Facebook.
“Коли була у відпустці в Києві, то побачила що постамент, з якого скинули головного творця совдепії, порожній. Здається, після сьогоднішнього відео з нашим бійцем, який відмовився в полоні зняти шеврон з українським прапором, спокійно з цигаркою в руках подивився в очі окупантам перед розстрілом і сказав “Слава Україні!” – є той, хто має завжди стояти з цією цигаркою на початку вулиці Хрещатик і бульвару Тараса Шевченка”, – запропонувала вона.
Чорногуз також пропонує додати підпис на постамент: “І настане час, коли один скаже: “Слава Україні! І мільйони відповідатимуть: “Героям Слава!”. С.Бандера”.
Нагадаємо, у понеділок, 6 березня, соцмережами почало ширитись відео, на якому український військовий, котрий потрапив у полон окупантів, каже: “Слава Україні”. Відразу після цих слів загарбники
розстріляли українця.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак, ймовірно, також коментуючи згадане відео, заявив, що в Росії «культивуються воєнні злочини і відбілюються пропагандою і міфами про «нацистів».
Міністр іноземних справ Дмитро Кулеба звернувся до прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана. Він попросив його розслідувати жахливе вбивство українського військового росіянами.
У «Слузі народу» заявили, що ініціюватимуть присвоєння звання Героя України розстріляному військовому після ідентифікації тіла.
7 березня у Сухопутних військах підтвердили, що на відео був боєць ЗСУ – військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади Тимофій Миколайович Шадура.
Згідно з Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими, підписаною зокрема Росією, полоненим мають бути гарантовані життя і гуманні умови утримання. Страти чи жорстоке поводження з військовополоненими належать до воєнних злочинів.
Фото: Відкриті джерела