Про це на своїй Facebook-сторінці розповіла киянка Ірина Явтушенко.
«Як я перехворіла “ковідом” і не потрапила до статистики. А хотіла», – назвала свій допис киянка.
Ще 8 березня пані Ірина прокинулася з температурою. До слова, за день до цього її подруга попередила, що захворіла коронавірусом, а у двох інших друзів, із якими дівчата контактували, теж піднялася температура.
В Ірини цілу добу трималася температура 38,2 градуса. Наступного дня жінка зателефонувала до приватної клініки, де має декларацію з сімейним лікарем. Тоді Ірина хотіла взяти направлення на тест, але її змогли лише записати на онлайн-консультацію через кілька днів. Дівчині пощастило, що на той момент її температура стабілізувалася, а самопочуття не погіршилося – був лише легкий кашель.
Лікарка зв’язалася з Іриною за два дні. Однак направлення на безкоштовний тест хворій так і не дали, адже приватні лікарні такі не проводять.
«Я була вкрай здивована почутим, так як з телевізора міністр каже, що кожна людина може взяти в сімейного лікаря направлення й зробити безкоштовний тест, що країна повністю забезпечена тестами і бла-бла-бла», – обурилася киянка.
Після цього Ірина звернулася на гарячу лінію МОЗ, де їй пояснили, що направлення на тест вона таки може взяти в сімейного лікаря та здати його в амблуаторії.
«Чудово, думаю, у мене поруч із будинком якраз така амбулаторія є, залишилося вибити направлення лікаря», – зраділа Ірина.
Жінці таки далося отримати направлення від лікарки, однак і на цьому все не закінчилося.
«Телефоную до амбулаторії біля будинку, щоб дізнатися чи роблять вони ці знамениті безкоштовні експрес-тести особисто від Степанова. Тітка (так, вона саме тітка) по той бік слухавки каже, так, робимо тести, але тільки тим, у кого підписана декларація з лікарем нашої амбулаторії, а з вулиці ми не приймемо. На мою фразу “я буду скаржитися в МОЗ”, вона не відреагувала від слова зовсім і поклала слухавку», – розповіла Ірина.
Після цього хвора знову звернулася на гарячу лінію МОЗ, де їй ще раз підтвердили, що вона може зробити тест у будь-якій державній амбулаторії і відмовити їй не можуть, якщо вона має направлення. Тоді Ірина залишила звернення-скаргу.
«Телефонувала я рано і дуже попросила розібратися до кінця дня, так як сьогодні п’ятниця, у мене п’ятий день хвороби, а після вихідних експрес-тест буде вже нееффектівним. Пообіцяли розібратися максимально швидко і сказали, що мені зателефонують», – наголосила Ірина.
Однак навіть після скарги жінці ніхто не перетелефонував.
Наступного дня Ірина втратила нюх, тож тест їй уже був непотрібним. До слова, на той момент минуло вже 6 днів від прояву перших симптомів.
«Здати безкоштовний тест, яким мене повинна забезпечити держава, мені не вдалося. Уявіть скільки людей, хворіючи ось так у легкій формі, як я, взагалі не здають жодних тестів (я хоч поборолася!). Між нашою щоденною статистикою і реальністю величезна прірва. Неорганізованість і купа перешкод до, здавалося б, такої простої дії, як здати тест (безкоштовно, як розповідає міністр, платно – то зрозуміло, що в будь-якій приватній можна) просто пригнічує. Якщо ви вже закупили ці тести, так чому людям не можна ними користуватися? Де логіка?», – обурилася Ірина.
До слова, у коментарях під дописом чимало людей розповіли, що теж потрапляли в ситуації, коли хворий із симптомами не зміг підтвердити діагноз за допомогою обіцяного безкоштовного ПЛР-тесту. Дехто ж із коментаторів казав, що деякі сімейні лікарі просто радять робити не безкоштовний тест, а здавати на антитіла трохи згодом.
Фото: unsplash