Про це повідомляється на сторінці спільноти “Стоп незаконна забудова“.
“Після довгого очікування, коли відремонтують сайт, виправлять невиправне, відмовлять в сотий раз в публікації петиції, … її опубліковано! Отже, ми починаємо збір підписів. В нас лише 3 місяці і потрібно 10 000 підписів“, – зазначається у дописі спільноти.
У тесті самої петиції стверджується, що впритул до скверу і частково на території самого скверу збираються будувати багатоповерхівку.
“Деякі ділянки, що є безпосередньо територією скверу, планують використати в якості дороги. Запланована будівля є незаконною, всі дії відбуваються з порушеннями законодавства у сфері будівництва, правил забудови територій, які відносяться до культурної спадщини“, – говориться у петиції.
Також, за словами ініціаторів збору підписів, якщо зведення багатоповерхівки вже ж відбудеться, то постраждає частина скверу, а старовинні будинки довкола потріскаються, а рух по вулиці Гончара стане у довічний затор.
Район вже багато десятиліть має сталу інфраструктуру. Додаткове навантаження новою багатоповерхівкою знищить цей затишний історичний куточок міста.
“Люди, які проживають навколо скверу Чкалова, хочуть захистити сквер та ведуть адміністративно-судовий процес під супроводом професійних адвокатів, координують мирні акції, що привертають увагу до справи“, – зазаначається у тексті петиції.
Як резюме до всього сказаного, місцеві мешканці вимагають:
- заборонити будівництво по вул. О. Гончара, 55-б та Б. Хмельницького, 80-Б багатоповерхової будівлі: вжити всіх можливих заходів щодо припинення забудови
- зобов’язати Департамент міського благоустрою КМДА винести відповідні рішення щодо відновлення довкілля скверу ім. Чкалова до належного стану – засипання котловану на території Інституту геології, як такого, що псує історичний вигляд центрального ареалу Києва.
Як повідомляло “Громадське радіо“, ще у липні 2020 року депутати земельної комісії Київради влаштували нараду в сквері Чкалова. 2 червня вони відновили договір оренди на ділянку, де повинна з’явитися 14-поверхівка. Ззаначалося, що формально це не частина скверу, фактично сквер взагалі не внесений до земельного кадастру. Але жителі сусідніх будинків кажуть: якщо новобудова з’явиться, сквер перетвориться на її суміжну територію.
За даними розслідування «Наші гроші», на ділянці близько 25 соток компанія-інвестор «Ділайвест» хоче звести 14-поверхівку. Орієнтовна висота будівлі – 56 метрів. У центральному історичному ареалі Києва, по Генплану, можна будувати будинки до 27 метрів заввишки. Міністерство культури в березні 2017 року видав розпорядження на зупинку будівництва, тому що роботи велися на ділянці Інституту геологічних наук НАН України впритул до адмінбудівлі Інституту, яке є пам’яткою містобудування і архітектури місцевого значення.
27 лютого Верховний Суд за позовом забудовника скасував припис Мінкульту. Зокрема, суд встановив, що на 01.12.2017 межі історичного ареалу міста Києва Мінкультом не затверджені. Представник «Ділайвеста» Олександр Іванов запевнив, що під час будівництва пам’ятнику архітектури не зашкодять.
Нагадаємо, у грудні 2020 року Господарський суд Києва дві земельні ділянки біля скверу імені Чкалова залишив в оренді у будівельної компанії «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь».
Востаннє масштабний мітинг у самому сквері Чкалова відбувся у жовтні 2020 року – тоді за збереження унікального скверу виступив електронно-джазовий дует музикантів Артура Данієляна та Олександри Морозової. Мітинг відбувся у вигляді справжнього рейву.
Фото: скріншот