Про це заявив прессекретар Пентагона Патрік Райдер.

За його словами, Вашингтон проводить консультації та обговорює з Києвом операцію у Курській області. При цьому завдавання Україною ударів по території РФ із застосуванням американської зброї відповідає політиці США.

Поки що я сказав би, що, за нашими оцінками, вони знаходяться в рамках тієї політики, яку ми встановили, ця політика не змінилася в тому, що стосується, зокрема, застосування американських озброєнь, — сказав Райдер.

Він додав, що США підтримують з Україною контакт, і коли американська влада матиме більше інформації, вони її обов’язково нададуть.

Операція у Курській області розвінчує міф про “непереможність” Росії

У статті зазначається, що це чергове “підкидання монети” в конфлікті, який принаймні щорічно нагадує про те, наскільки слабкою насправді є Росія Володимира Путіна. Так, два місяці тому, коли російські війська увійшли до Харківської області, Київ придивлявся до своїх кордонів, стурбований тим, де ще Росія може знайти вразливі місця. Однак натомість Україна, схоже, подивилася на карту, вирішила, що Росія так само викрита, і перевернула гамбіт Москви з ніг на голову. Про це пише CNN.

Через тиждень, яким би не був остаточний результат вторгнення України в Росію, спочатку незрозуміле, можливо, навіть необдумане рішення Києва направити тисячі військових у Курську область і за її межі приносить неймовірні дивіденди. Вдруге за трохи більше ніж рік Кремль має ворожу силу, що марширує на його півдні, і він дуже мало що може з цим вдіяти, – йдеться у матеріалі.

На думку аналітиків, два місяці тому, коли російські війська увійшли до Харківської області, Київ придивлявся до своїх кордонів, стурбований тим, де ще Росія може знайти вразливі місця. Однак натомість Україна, схоже, подивилася на карту, вирішила, що Росія так само викрита, і перевернула гамбіт Москви з ніг на голову.

Як до Курської операції поставились союзники

У перші дні після початку операції в Курській області Генштаб та взагалі офіційні особи України не коментували причетність України до цього. Про операцію не попереджали й США, які є стратегічним партнером України — про це зауважив речник Білого дому Джон Кірбі та наголосив, що вони чекатимуть пояснень.

В Євросоюзі відповідь була однозначною: Україна має право на самозахист. У Бундестазі прокоментували також причетність німецької зброї до наступу, зауваживши, що після передання зброї Україні вона належить Києву. А от позиція Британії не змінилася: Україні не можна використовувати ракети Storm Shadow для ударів по території Росії.