Про це повідомляє The Hill

Видання зазначає, що американські чиновники не погоджуються зі скасуванням заборони на використання американської зброї для ударів по російських тилах, але Україна посилює тиск.

Відомо, що днями делегація з п’яти членів українського парламенту під керівництвом Давида Арахамії вирушила до Вашингтона, щоб зустрітися з представниками адміністрації президента Джо Байдена і законодавцями Конгресу з метою спроби змусити США скасувати заборону.

Голова української парламентської групи з відносин зі США Давид Арахамія заявив, що делегація висловила відчутне розчарування тим, що США, як і раніше, виступають проти цієї політики.

Військові люди, генерали, не розуміють. Тому вони підштовхують нас, політиків, зупинити це безумство.

Водночас аналітики Інституту з вивчення війни наголосили, що Росія використовує свій повітряний простір як “притулок” і що Україна не може ефективно захищатися від російських КАБів без перехоплення російських літаків у російському повітряному просторі.

Ані Росія, ані будь-яка інша держава не має права вважати свою суверенну територію недоторканою в розв’язаній нею війні.

Максим Скрипченко, голова українського аналітичного центру “Центр трансатлантичного діалогу”, відзначив, що скасування заборони до наступу на Харків могло б перешкодити окупантам сконцентрувати свої війська на кордоні.

Нагадаємо, що міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс закликав Німеччину надати Україні далекобійні ракети й дозволити використовувати їх для ураження ворожих цілей в тимчасово окупованому Криму.

Велика Британія дозволила Україні використовувати надану нею зброю для ударів по російських цілях в Криму. На думку Шеппса, інші партнери повинні вчинити так само.