“Київ замовив виробництво та вже придбав 12 пересувних мобільних котелень. Адже енергетична інфраструктура столиці продовжує бути головною ціллю російського агресора, який не припиняє обстрілів енергооб’єктів”, – зазначив він.
Одну з модульних пересувних котелень вже підʼєднали до теплопункту однієї зі столичних шкіл. Також зараз у процесі виробництва ще понад 10 таких котелень для столиці.
За словами Кличка, виготовляють такі котельні в Україні і їхня вартість вдвічі менша, ніж в Європі.
“Київ першим в Україні впроваджує в роботу мобільні модульні котельні. Ці котельні, у випадку відсутності теплопостачання, можна оперативно розмістити в закладах соціальної сфери – лікарнях, школах, дитсадках. На сьогодні вузлами приєднання альтернативних теплоджерел оснастили вже 50 шкіл та 20 медзакладів міста”, – повідомив мер.
Мобільну котельню можна доставити на причепі та під’єднати за кілька годин, під’єднавши до центрального теплопункту закладу. Така модульна котельня здатна безперервно постачати тепло протягом тижня у випадку тривалої відсутності централізованого теплопостачання. Пересувні котельні можна експлуатувати навіть при температурі мінус 30 градусів. Їхнє дозаправлення здійснюється автоматично.
Кличко нагадав, що у столиці наразі працюють понад 530 пунктів обігріву для киян. Також уже понад 60 котельних міста оснастили генераторами, що дозволяє не припиняти теплопостачання у випадку відсутності електрики.
У «Центренерго» прокоментували заяву члена їхньої наглядової ради Володимира Величка про повернення відключень світла. Ситуація в енергосистемі наразі стабільна.
В Україні готуються приєднати енергетичне обладнання, яке має додати ще 1 ГВт генерації електрики до енергосистеми. Це планують зробити до кінця 2024 року.