Про це повідомила перша леді Олена Зеленська під час пресконференції, що присвячена майбутній події, передає кореспондент РБК-Україна.

“Це важлива подія як для мене, так і для міжнародної спільноти перших леді та джентльменів, яка стрімко розвинулася й переросла у глобальну платформу, яка постійно діє і приносить користь Україні та світу. Тобто приємно, що ми не просто є, а що невпинно розвиваємося й допомагаємо людям”, — сказала дружина президента України.

Вона розповіла, що цьогорічний Саміт перших леді та джентльменів матиме тему “Безпека дітей”. Подружжя лідерів країн світу, провідні українські та міжнародні експерти обговорять загрози та виклики, із якими діти стикаються, зокрема, вдома, школі та інтернеті. Перша панель буде присвячена дітям у збройних конфліктах.

“Болюча тема для України, де Росія щодня вбиває й калічить дітей і вже викрала 19 тисяч маленьких українців. Але хоч війна триває та залишається найбільшим болем для українців, наша країна сконцентрована не лише на собі, а й шукає нові рішення для подолання глобальних загроз і викликів. Адже безпека дітей багатовимірна”, — зазначила Зеленська.

Також відомо, що на цьому саміті вперше презентують результати масштабного соціологічного дослідження “Ключові загрози для дітей”, яке провели спеціально для заходу.

Нагадаємо, Саміт перших леді та джентльменів — це щорічна міжнародна подія, яку ініціювала Олена Зеленська у 2021 році. Це глобальна платформа, що об’єднала перших леді та джентльменів для подолання викликів світового масштабу.

Під час першого саміту було започатковано міжнародну платформу для розв’язання гуманітарних проблем. Другий захід дав змогу зібрати понад 6 мільйонів доларів на 92 машини швидкої допомоги. На полях третього саміту, який відбувся торік, заснували унікальне медичне партнерство. Тоді ж українські та іноземні клініки уклали 25 меморандумів про медичну співпрацю, зараз їх уже 44.