Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час брифінгу 8 липня:

«Зазначу, що з 1 квітня цього року всі медичні заклади Києва, як і країни загалом, фінансують з Державного бюджету через Національну службу здоров’я України. Для цього ще в кінці минулого року КМДА підготувала проект рішення про зміну форми господарювання медзакладів на некомерційні комунальні підприємства. Усі заклади змінили форму господарювання та підписали договори з Національною службою здоров’я. Усі, крім Центру мікрохірургії ока та Центру репродуктивної та перинатальної медицини. Бо таке рішення не було ухвалене – за ініціативи керівників цих закладів та за протекції деяких депутатів Київради. До 1 квітня місто в повному обсязі фінансувало столичні комунальні медзаклади. Після змін, внесених до Бюджетного кодексу, місто тепер не має законних підстав фінансувати ці два медзаклади», – наголосив Віталій Кличко.

«Центр мікрохірургії ока» і «Центр репродуктивної та перинатальної медицини» не передадуть у підпорядкування МОЗ. За втрату контролю над центрами було віддано менше 50 голосів. Таке рішення було прийнято на засіданні Київради у вівторок, 7 липня.

Нагадаємо,  що конфлікт із центрами розпочався, тому що  їхнє керівництво не уклало контрактів з НСЗУ про перехід на нову модель фінансування. Незважаючи на те, що Кабмін дозволив продовжити термін укладання контрактів до кінця року і відновив фінансування, керівництво центрів юридичний статус не переоформляло і домагалося передачі своїх установ МОЗ. Зокрема, учора, 7 липня, під стінами КМДА відбувся протест лікарів, які виступали за підпорядкування МОЗ.

Директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург вважає, що керівники цих двох медичних центрів «продовжують ігнорувати юридичну реальність, в якій живе вся українська медицина».

Передачу центрів під контроль МОЗ на засіданні Київради підтримала депутат від «Батьківщини» Тетяна Меліхова. Водночас інші депутати висловили занепокоєння, що це не відповідає інтересам міста і киян.

Відмітимо, 6 липня керівник аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов на своїй сторінці в Facebook повідомив, що Київ зіткнувся із ситуацією, коли два великих спеціалізованих медичних центри не отримують фінансування від Національної служби здоров’я, оскільки у рамках медреформи не змінили статус і не уклали контракт. За його словами керівникам медзакладів не підходить прозорий спосіб фінансування, саме тому вони не укладають договір і вимагають підпорядкування МОЗу.

Фото: unsplash.com