Про це повідомляє КМДА.

Як зазначається, наразі у Києві відсутній відповідний профільний заклад, тож лікувати маленьких киян можна у закладах охорони здоров’я державної форми власності на загальних засадах. Це часто призводить до неможливості своєчасно отримати профільну медичну допомогу.

«За останніх 5 років фахівці центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України обстежили майже п’ять тисяч новонароджених та понад 20 тисяч дітей до 18 років з вродженими вадами серця. І щороку кількість тих, хто потребує нашої допомоги тільки зростає. На сьогодні є гостра потреба в створенні столичного центру, який би опікувався питаннями високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги дітям», — йдеться на сайті Київради.

Комунальний Центр планують створити на базі Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України». Новий медичний заклад, крім клінічної діяльності, також візьме на себе дуже важливу функцію з підготовки фахівців за спеціальностями: кардіологія, кардіохірургія, анестезіологія, реанімація, радіологія тощо.

Загалом, близько 15% пацієнтів Центру складають кияни, і впродовж останніх років спостерігається щорічне збільшення обсягів надання медичної допомоги. Тут консультують новонароджених, дітей дошкільного та шкільного віку з вродженими та набутими вадами серця та проводять кардіохірургічні операції у разі необхідності.

До слова, рішення про створення медустанови підтримали 76 депутатів Київради.

Фото: unsplash