Департамент охорони здоров’я заплатив 10,5 млн гривень ТОВ «Ліртон Груп» 28 квітня за 15 апаратів штучної вентиляції легень. Апарати ШВЛ мали надійти в лікарні області до 25 травня цього року. Але так і не надійшли, а кошти не було повернуто. Про це повідомляє КОДА на офіційній сторінці у Facebook.

Саме тому Голова КОДА звернувся до Нацполіції України з проханням вжити заходів щодо повернення державних грошей.

«Неправомірним діям не місце в органах державної влади, – заявив Василь Володін, голова Київської облдержадміністрації. – Як керівник області, і надалі буду боротися з проявами непрофесіоналізму та зловживанням із бюджетними коштами. Національна поліція України повинна якнайшвидше вжити всіх заходів щоб повернути бюджетні кошти та покарати винних. Зі свого боку, КОДА сприятиме розслідуванню та надаватиме правоохоронцям усю потрібну допомогу. Моя мета, щоб кошти повернулися та були витрачені за призначенням – на придбання обладнання, яке рятуватиме людські життя».

Через зірвані закупівлі медичні заклади Київщини залишилися без необхідного обладнання. Обласна влада була змушена вирішувати проблему із залученням бізнесу та шукати інші канали поставок.

Процесуальні дії з цього приводу вже ведуться.