Про це розповіла в етері КИЇВ24 депутатка Київської міської ради, фракція “УДАР” Ганна Старостенко.
Завдяки нашій команді, яка спільно з громадськістю, боролася за Гостинний двір, нам вдалося виграти всі суди й повернути статус пам’ятки. Була домовленість, що цей об’єкт передадуть до комунальної власності. Однак сталося не так, як гадалося. На жаль, у 2021 році цей об’єкт був переданий на баланс Міністерства культури, а зокрема Національного заповідника Софія-Київська.
За словами Ганни Старостенко, на сьогодні Гостинний двір стоїть в аварійному стані. Будинок наразі потребує негайної консервації та проведення протиаварійних робіт.
Ми бачимо, що сьогодні він стоїть в аварійному стані. Ми були на об’єкті з міністром культури, там постійно тече вода, осипається цегла. Цей будинок наразі потребує негайної консервації та проведення протиаварійних робіт. Місто Київ готове за це братися, але є одна умова, це передача цього об’єкту в комунальну власність.
Зазначимо, що Київська громада вкотре закликає уряд передати у її власність пам’ятку архітектури у Подільському районі “Гостинний двір”.
Як зазначають у КМДА, Київ має кошти для того, щоб провести протиаварійні роботи та підготувати приміщення для створення громадського простору та музею історії Києва. Водночас у Мінкульті заявили, що реставраційні роботи в Гостинному дворі можливі лише після завершення війни.
Гостинний двір: що відомо про пам’ятку архітектури
Гостинний двір у Києві — монументальний торговий комплекс на Контрактовій площі на Подолі. Його збудували ще в 1809 році.
У 2011 році Кабінет міністрів виключив об’єкт з Державного реєстру пам’яток архітектури.
З 2018 року столична влада очікує на передачу Гостинного двору у власність громади.
У лютому 2021 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням передати Гостинний двір громаді столиці для створення у ньому музею. З аналогічним проханням до прем’єр-міністра Шмигаля звернувся й міністр культури Олександр Ткаченко.