Про це розповів директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко.

“Це практично відбувається щомісяця. Раз у рік – це неможливо. У нас є проблема з усіма мостами, навіть з Дарницьким теж величезна проблема. Всі вони проєктувалися у 80-х роках, а то ще й раніше. Міст Метро споруджений був у 60-х. Тоді у нас не було такого рівня автомобілізації, як зараз.

Південний міст планувався у розрахунку десь 80 тисяч автомобілів на добу, а про ньому проходить 300. Сама конструкція мосту не передбачає такого навантаження. Там на опорах лежить залізна плита на опорах, товста і міцна, а зверху шар асфальту. Через сильний потік машин відбувається вібрація, цей асфальт руйнується. Тому на Південному мосту дуже часто відбуваються ремонти зовнішнього покриття”, – зазначив Сергієнко.

Експерти наголошують, що стан мостів у Києві потребує постійного контролю та ретельного обслуговування. Застаріла інфраструктура та надмірне навантаження роблять мости вразливими до аварій.

Суцільна корозія головних елементів, тріщини опор, руйнування бетону – такі критичні пошкодження мостів Патона та Метро виявив лише візуальний огляд, проведений у липні Комісією з перевірки стану мостових споруд.

Якщо хоча б на одному з головних мостів Києва через Дніпро припиниться рух, є загроза транспортного колапсу в мегаполісі. Всього в Києві є понад 60 мостів та шляхопроводів, з них 5 важливих автомобільних мостів пролягають через Дніпро.